Halo Jedzenie
Dodaj

Zamówienia telefon czy internet (wady i zalety)

Autor: admin Data: 2016-03-10 20:03:47

Zamawianie jedzenia przez internet powoli wchodzi pod strzechy. Widać to niemal na każdym kroku, począwszy od liczby ulotek, które znajduję w skrzynce pocztowej. Na pewno nie znajdujemy się jeszcze na etapie, w którym telefon w pizzerii całkowicie zamilknie. Jeszcze długo pewnie będzie to wiodący sposób składania zamówień. Widać jednak ciekawą ewolucję i zmiany w preferencjach. Zresztą trudno się im dziwić.

 

Otwieramy stronę z zamawianiem jedzenia online i od razu mamy wprowadzony adres, numer karty Payback i inne szczegóły. Zostaje tylko najważniejsze, a więc zamówienie. Tutaj do dyspozycji mamy obszerną listę lokali oraz pełne menu, które dodatkowo w niektórych przypadkach można swobodnie modyfikować. Po kilku kliknięciach i opłaceniu zamówienia podpiętą uprzednio pod konto kartą widać ekran z licznikiem – za 45 minut będzie dostawa.

 

Jesteśmy dopiero u progu prawdziwej rewolucji jeśli chodzi o zamawianie jedzenia. Dziś po złożeniu zamówienia otrzymujemy licznik, jutro może to być mapa i wykres pokazujące na jakim etapie znajduje się pizza i gdzie aktualnie stoi dostawca. Przygotujemy sztućce i talerze dosłownie 2 minuty przed tym, jak rozlegnie się pukanie do drzwi. Na tym nie koniec, bo zamawiając jedzenie w ten sposób, zostawiamy właścicielowi platformy ogromną liczbę wartościowych danych na temat naszych kulinarnych preferencji. Łatwiej mu zatem dostosować promocje pod nas, a w niedalekiej przyszłości być może w ogóle zobaczymy zmodyfikowane menu, w którym nasze ulubione dania są wyeksponowane. Stwarza to również doskonałą okazję do realizowania różnego rodzaju kampanii promocyjnych czy programów lojalnościowych. To też rzecz jasna pewne zagrożenie i kolejny cios w naszą prywatność.

 

Oczywiście nie jest to do końca model idealny. W sytuacji, gdy do lokalu dzwoni telefon, obsługa jest w stanie natychmiast poinformować, że na żabie udka nie ma co liczyć, bo się skończyły, a na kurczaka trzeba czekać przynajmniej 3 godziny. Internet tego (jeszcze) nie serwuje. Zdarza się złożyć zamówienie, wykonać przelew i otrzymać komunikat o odrzuceniu (krótko potem telefonicznie informacja o braku jakiegoś składnika). Na zwrot pieniędzy trzeba wówczas czekać ok. tygodnia. Rekompensuje to trochę kod rabatowy 20 proc., który automatycznie może zostać przyznany na otarcie łez. Nie da się jednak ukryć, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

 

Inna sprawa to błędy techniczne. Zdarzało się już, że system pobierał z karty opłatę dwukrotnie. To jednak również skutecznie zraża do tego modelu. Dostawca jakoś nigdy nie kazał sobie płacić dwa razy za jedno zamówienie. Na szczęście w dalszym ciągu, zamawiając przez internet można wybrać ten model płatności.

 

Pomijamy już tutaj kwestie braku komunikacji z obsługą, co może prowadzić do różnych sytuacji – np. złożenia zamówienia na danie bez ryżu/makaronu z przeświadczeniem, że ten jest w zestawie. Tymczasem okazuje się, że trzeba dodatkowo dopłacić. W takich sytuacjach najlepiej zadzwonić i rozwiać wątpliwości, ale nie tak to powinno działać. Część menu i ofert jest zwyczajnie nieczytelna.

 

To zaskakujące, że izolowanie się od drugiego człowieka postępuje również na tak błahym gruncie, jak zamawianie jedzenia. Co jeszcze ciekawsze, dynamicznie na tym polu rośnie popularność aplikacji mobilnych (dominuje Android z 60 proc.).

 

Są wady i zalety tego systemu jednak telefon jest nadal wiodącą formą zamówień, tym bardzej gdy na chwilę obecną połączenia telefoniczne są bez limitu w ramach abonamentu i chyba nic nie zastąpi dokładnego domówienia zamawianego zestawu a nie brnięcia przez  masę dodatków które należy kliknąć i zaznaczyć aby były dodane do zamówienia lub odznaczyć czego nie chcemy.

Statystyki


Online: 1
Restauracji: 14

Zamów jedzenie na telefon na halojedzenie.pl

Szukasz restauracji, która oferuje jedzenie na wynos? halojedzenie.pl Ci to ułatwi. Jedzenia online, na telefon, sushi, pajda, kebab, pizza, portal halojedzenie.pl skupia wszystko w jednym miejscu aby ułatwić Ci wybór i znalezienie restauracji przez internet. Odkrywaj nowe restauracje, które do Ciebie dowożą jedzenie, ale to nie wszystko szukasz firmy cateringowej, grill baru, restauracji która zorganizuje dla Ciebie przyjęcie urodzinowe, wesele, chrzciny, komunię lub przyjęcie okolicznościowe to dobrze trafiłeś. Wystaczy skorzystać z wyszukiwarki!

Ostatnio dodane

Bistra - Warszawa
Restauracje - Kazimierza Wielka
Pizzerie - Sosnowiec
Pizzerie - Szczecin
Restauracje - Wrocław
Fast food - Warszawa
Pizzerie - Warszawa
Grill bary - Łódź
Bary - Łódź
Puby - Łódź
Restauracje - Łódź
Restauracje - łódż
Pizzerie - Pabianice
Pizzerie - Łódź